HIO

Alla Hole In One som gjorts på Kristianstads Gofklubb & Destination

Sigill

Hole In One

På denna sida samlas alla Hole In One som gjorts på Kristianstads Gofklubb & Destination sedan 1960. Om ni saknar er HIO på denna sidan ber vi er att kontakta oss på foreningen@kristianstadsgk.com

2024

Per Möller -

West Course #15

Hugo Marklund -

East Course #11

2023

Eva Granath - West Course #5

Martin Kristofferson - West Course #5

Jakob Ekelund - East Course #3

Lena Rosendahl - West Course #11

Dagmar Epperlin - West Course #5

Magnus Palmkvist - East Course #6

Caroline Wrem Carlsen - West Course #5

Erik Nordström - West Course #5

Fredrik Stockenberg - East Course #6

Leif Mattisson - East Course #6

Anna Wänerhag - East Course #6

Tonni Videpil - East Course #14

Bertil Karlsson - East Course #14

Göran Alvåg - West Course #5

Tom Widegren - East Course #3

Martin Ankjær - West Course #1

Jan Nilsson - East Course #6

Jan Banke - West Course #5

Björn Andersson - East Course #6

Helen Sandqvist - West Course #11

Leif Ericson - West Course #17

Hanna Jelander - East Course #15

Göran Clementson - East Course #11

Anders Svensson - West Course #15

Mikael Pedersen - West Course #1

August Andersson - East Course #14

2022

Anders Börjesson - West Course #1

Pontus Nordström - West Course #11

Lena Södergren - West Course #9

Per-Olof Nilsson - East Course #14

Angelica Elnefur - East Course #6

Boris Roslund - West Course #5

Joel Oskarsson - West Course #5

Rolf Persson - West Course #9

Niklas Johansson - East Course #3

Dag Rosander - West Course #5

Tomas Hansson - East Course #11

Hugo Cardling - East Course #11

Kristina Savin - West Course #5

Mette Hedegaard - East Course #6

Leif Holster - West Course #11

Alexander Åstedt - West Course #11

Patrik Lundberg - East Course #14

Olle Berg - West Course #11

2021

Noah Björklund

Johan Annerfelt - West Course #11

Olle Almén - West Course #11

Tomas Hansson - East Course #3

Sebastian Hansson - East Course #14

Malin Weihager - West Course #11

Pontus Holm - West Course #5

Tomas Andersson - West Course #11

Lars-Erik Dacke - East Course #6

Johan Alexsson - East Course #14

Carin Fridén - West Course #9

Oskar Persson - West Course #11

Nicklas Falck - East Course #3

Per Gustafsson - East Course #3

Claes Lachmann - East Course #3

Sebastian Olsson - West Course #11

Lars Karud - West Course #17

Jens Åkerblom - East Course #11

Isak Gnosspelius - West Course #5

Johan Widal - West Course #15

Bo Lindbergh - West Course #15

Olivia Orelind - West Course #17

2020

Erik Back

Johan Ågren

Birgitta Bofeldt Nilsson

Kurt-Inge Johansson

Gunilla Nilsson

Ola Kårelid

Calle Gulled

2019

Kristina Jeppsson

Dennis Beijer

Patrik Hogland

Gunilla Lundin

Helena Karlsson

Jeanette Håkansson

Svante Hammarlund

Inger Björnsson

Elna Nilsson

Simon Ristevski

Göran Clementson

2018

Håkan Gihl

Bo Hansson

Kjell Svensson

Anders Pettersson

Roger Nyberg

2017

Marianne Ewe

Tore Röjestål

Thore Månsson

Birgitta Ahlberg

2016

Gunilla Nilsson

Niklas Olsson

Leif Gillving

Stefan Tuvesson

Conny Andersson

Conny Andersson

Helena Sandqvist

Christina Theander

Berit Heath-Montin

Kerstin Bengtsson

2015

Tobias Svensson

Krister Vendel

Håkan Lindqvist

Peter Sandgren

Anita Roskvist

Per Gustafsson

Caroline Pohl

Per Gustafsson

Pär Persson

Rune Hurtig

Bertil Karlsson

Ella-Mai Persson

Thord Åkesson

Victor Niléhn

2014

Sture Sandgren

Mats Svensson

Gabriel Korduner

Jens Ågren

Sture Sandgren

Alexander Thoresson

Bo Ahlberg

Anita Roskvist

Rolf Jeppsson

Christer Nilsson

Ronny Carlsson

Carl Arvedsson

Göran Svensson

Bo Palmlund

Caroline Pohl

Carl-Gustaf Jonsson-Arvedsson

Jens Ågren

Bertil Falk

Emma Emtersjö

2013

Carl Arvedsson

Caroline Pohl

Carl Arvedsson

Lillemor Persson

Göran Svensson

2012

Linda Strömbäck

Steve Alfredsson

Karl-Hjalmar Jansson

Dagmar Epperlin

Lena Rosendahl

Joakim Johansson

Anders Jeppsson

Klas Arildsson

Torbjörn Olofsson

Thomas Kjellgren

Lena Rosendahl

Dan Persson

Mats Kjellberg

Catharina Krantz

Carl Arvedsson

2011

Gudrun Hörnqvist

Bertrud Nordström

Berndt Johnsson

Bertil Karlsson

Pär-Anders Hallin

Jennie Jönsson

Carl-Fredrik Hårsmar

Niklas Wramås

Torbjörn Olofsson

Lars Ahlgren

Niklas Johansson

Inger Gårdlöv

Göran Wagermark

Lars Harald

Henry Friberg

Lars Andersson

Robert Öfverberg

Erik Åström

2010

Anders Johansson

Magnus Grunnon

Ingemar Olsson

Torbjörn Friberger

Yngve Grunnon

Magnus Hermansson

Göran Linde

Göran Annerfelt

2009

Sven-Örjan Olsson

Jens Ågren

Anna Rosendahl

Mait Hedsund

Anita Gimre

Bertil Karlsson

Pernilla Samuelsson

Gunilla Lundin

Thomas Henningsson

Mikael Törnkvist

Katarina Holm

Bo Strömvall

Steve Alfredsson

Curt Germundsson

2008

Jan Friedrichsen

Karin Ström

Weikko Hallin

Weikko Hallin

Magnus Claesson

Rolf Jeppsson

Bertil Karlsson

Birgit Wiegerup-Carlsson

Jens Ågren

Gunilla Nyberg

Gunnar Back

Tino Åkerman

Kristina Bergström

Åke Simonsson

Filip Eklöf

2007

Håkan Karlsson

Håkan Karlsson

Johan Hagström

Patrik Lundbergh

Björn Ödlund

Nils-Gunnar Chrintz

Thorsten Wanngren

Ingrid Larsson

Stefan Eklund

Jon Albrektsson

Henrik Ewe

Fredrik Andén

Anita Schönström

Rune Wrangdahl

Lars Andersson

2006

Bo Lindbergh

Leif Ottosson

Catharina Krantz

Hans Marvig

Christian Johansson

Björn Malm

Lars-Eric Nyström

Robert Orelind

Thomas Löjdahl

Lennart Jönsson

2005

Lars Angelin

Ulf Sevebrant

Fredrik Widmark

Rolf Epperlin

Stelios Zikontalas

Bo Elliver

Bengt Tjärnberg

Bengt Gerzell

Christin Möller

2004

Hans Olsson

Alexander Niléhn

Klas Arildsson

Terese Larsson

Claes Moberg

Tomas Gejrot

2003

Rauni Sandgren

Krister Asplund

Johan Nilsson

Kerstin Löjdahl

Philip Henriksson

Jan Johnsson

Anita Wrangdahl

Lars Skoglund

Fredrik Lindblad

2002

Lars Harald

Jane Norlin

2001

Gert Nilsson

Per-Åke Aidemark

Nils Tryding

Eva Nyman

Stig Svensson

Salah Nuono

Ingrid Meijer-Klarin

2000

Lars Harald

Ludvig Nordeklint

Anders Rantatalo

1999

Niclas Gyllenrahm

Leif Mattisson

Hans Harrysson

Sven Roos

Johan Åhlin

Claes Albinsson

Ulf Andersson

Ludvig Nordeklint

1998

Mats Olsson

Andreas Parback

Martin Rieman

Bo Elliver

Maria Johansson

Per Löjdahl

Hans Harrysson

Lars Andersson

1997

Arne Johansson

Per-Åke Aidemark

Sture Sandgren

Daniel Lindquist

Mats Andersson

Torbjörn Andersson

Johan Mattisson

Fredrik Larsson

Ulla Wahlquist

Leif Johnsson

Göran Emtersjö

Berit Fors

Johan Svanström

Bo Ahlberg

Anna-Lena Jönsson

Sten Forssman

Matti Svensson

1996

Håkan Svensson

Magnus Jönsson

Nils Tryding

Henrik Linderberth

Amelie Svanström

Göran Lilja

Boris Nordlund

Ola Cederblad

Håkan Lindqvist

1995

Lisa Hildebrand

Inge Danielsson

Örjan Lindgren

Clas Albinsson

Åke Harle

Anders Johansson

1994

Stig Johansson

Leif Mattisson

Peter Sandgren

Britta Thelander

Kjell-Erik Eriksson

Patrik Hamilton

Hans Ohlsson

1993

Jenny Larsson

Göran Håkansson

Leif Leufstedt

Lena Tryding

Leif Leufstedt

Lars Porsman

Lena Rosendahl

Mattias Ohlsson

Maj-Britt Melander

Lennart Andersson

1992

Malgus Bolmstrand

Lars-Erik Nyström

Jim Persson

Ludvig Nordeklint

Martin Nilsson

Carl-Fredrik Magnusson

1991

Bengt Palmlund

Torbjörn Andersson

Bo Magnusson

Mattias Johnfors

Sture Sandgren

Per-Arne Öhman

Mikale Joansson

Kerstin Wennerström-Banke

1990

Arne Guggenheim

Kristina Nilsson

Lennart Nilsson

Gösta Skjöld

Åke Engström

Peter Margård

Ingela Skoglund

Tomas Gejrot

Peter Helgesson

Marcus Ewe

Lars Porsman

Stig Andersson

Peter Cederblad

Ulf Holmstedt

1989

Bo Larsson

Rolf Färm

Lars-Eric Nyström

Lars Lundström

Erik Weibull

Bengt Rosenquist

Eric Ewe

Göran Lilja

Ola Olsén

Kjell-Erik Eriksson

1988

Christian Persson

Lennart Mörck

Sture Sandgren

Christer Cederblad

Rolf Rosenlöv

Christer Tenje

Lars-Erik Nyström

Leif Olsson

1987

Bo Randau

Per Cederblad

Valter Thomé

Percy Wedebrunn

Roland Lindekrantz

Kerstin Fitger

Björn Lindgren

Patrik Johansson

Olov Nyman

1986

Pär Rundquist

Leif Ottosson

Ola Hansson

Henry Friberg

Rasmus Persson

Arne Guggenheim

Einar Solding

1985

Aina Thomé

Jonas Bröthlin

Lars Lundström

Sture Niklasson

Bertil Karlsson

Henry Linell

1984

Bengt Tjärnberg

Ingalill Edlind

Britt-Marie Nilsson

Christian Molin

Folke Fribert

Johan Collijn

1983

Valter Olsson

Per Arne Öhman

Lars Ögren

Nils Tryding

Sten Tomas Gejrot

Kai Olsen

Magnus Jönsson

Eric Ewe

Dag Rosander

Ulla Persson

Kurt Wallin

Tommy Åfeldt

Johan Georgsson

Göran Niléhn

1982

Börge Lindau

Sven Håkansson

Roland Lindekrantz

Gösta Hansson

1981

Johan Carlsson

Rune Arildsson

Lars Andersson

Ingrid Hallberg

Fredrik Hansson

Bo Andersson

Björn Lindgren

Valter Thomé

1980

Claes Kraft

Lennart Mörck

Leif Ottosson

Torbjörn Bergendahl

1979

Greger Hulthén

Nils Tryding

Christer Nilsson

Carl-Olof Tinggren

Bertil hedberg

Per Hjort

Hjördis Uhler

1978

Anders Öhrneman

Lennart Larsson

Kai Olsen

Inga Andén

1977

Torgny Tjärnskog

Gunnar Holmdahl

Rolf Wandås

Britta Thelander

1976

Henrik Ewe

Erik Törnblom

Babs Bjurman

Elsa Wallin

1975

Henrik Ewe

Erik Törnblom

Babs Bjurman

Elsa Wallin

1974

Göran Melin

Elna Roos

Gunnar Andén

Bertil Ewe

1973

Lennart Larsson

Inga Andén

Jörgen Stark

Jörgen Flygare

Christian Denneberg

1972

Henrik Bolander

1971

Elisabeth von der Groeben

Sven Schalling

1970

Nils Inge Nilsson

Curt Olsson

1969

Eric Petersson

1968

Olle Nyman

1967

Tom Blomquist

Carl-Olof Tinggren

1965

Karl-Gösta Arnbäck

1962

Gunnar Larsson

Villy Bergqvist

1961

Henrik Ewe

Jörgen Bengtsson

Sven Blomqvist

1960

Eric Ewe